2017. június 29., csütörtök

MIT-sátor a III. Kolozsvári Magyar Napokon

Augusztus 14., Kedd

Helyszín: Mátyás király utca
 

10.00 Bemutatkozik az Országos Dávid Ferenc Ifjúsági Egylet (ODFIE) – (Színjátszó találkozó, Erdélyi Unitárius Ifjúsági Konferencia, Egyház és nemzettörténelmi vetélkedő, Dávid Ferenc emlékzarándoklat)

 

Meghívott: Fülöp Júlia, Gergely Noémi, Popa Ilona, Tőkés Lehel
Szervező: ODFIE

12.00 Vallást vegyenek! 
Meghívott: Rácz Norbert (unitárius lelkész)
Szervező: ODFIE

14.00 Ujjbegy - kézműves tevékenységek (üvegfestés és decoupage)
Szervező: ODFIE

16.00 Kiskoncert
Fellép: Graphic együttes (Brassó – ODFIE zenekar)
Szervező: ODFIE

18.00 Színielőadás
Meghívott: A XVI. ODFIE Színjátszó Találkozó díjnyertes csapata
Szervező: ODFIE

Augusztus 15. , Szerda
Helyszín: Mátyás király utca

13.00 Ismered Kolozsvárt? – interaktív játékok
Szervező: Rákóczi Szövetség

14.00 EVS – Önkéntesség, nyelvtanulás és külföldi nyaralás
Szervező: MIT

16.00 Bemutatkozik a Rákóczi Szövetség
Meghívott: Vizi Előd (elnök, Rákóczi Szövetség Kolozsvári Szervezete)
Szervező: Rákóczi Szövetség

16.30 Az interaktív játék díjazása 
Szervező: Rákóczi Szövetség

17.00 Kalandvágyó fiatalok
Meghívott: Lukács Csaba (újságíró, Magyar Nemzet)
Szervező: Rákóczi Szövetség

Augusztus 16., Csütörtök

12.00 Ismerd fel Kolozsvárt képekről 
Szervező: Brassai Diáktanács

14.00 CITYPOLY 
Szervező: Brassai Diáktanács

16.00 Az Erdély Mentőcsoport bemutatkozó programja (Elsősegély-nyújtási gyakorlatok, mentőkutyás bemutató, vetített képes előadás az Erdély Mentőcsoport bevetéseiről és szakmai gyakorlatairól.)
Meghívott: Székely Zselyke (elnökségi tag, Erdély Mentőcsoport Kolozs-tordai Szervezet)
Kiss Olivér (médiafelelős, Erdély Mentőcsoport)
Todea Erika (tag, Erdély Mentőcsoport) 
Szervező: Erdély Mentőcsoport

18.00 Játékest
Helyszín: IKE KLUB (Bocskai/Avram Iancu tér 15 szám)
Szervező: Erdélyi IKE 

Augusztus 17., Péntek

10.00 Bemutatkozik az Erdélyi Ifjúsági Keresztyén Egyesület (IKE)! (Ifjúsági gyülekezet, képzések, Algyógyi Keresztyén Ifjúsági Központ, Sulijó program, Válts irányt! keresztyén ifjúsági fesztivál)
Meghívott: Batizán Attila (elnök, Erdélyi IKE) 
Kató Kata (alelnök, Erdélyi IKE) 
Kelemen Melinda (irodavezető, Erdélyi IKE) 
Szervező: Erdélyi IKE

12.00 72 óra kompromisszum nélkül. Külföldi programok: Prágai YMCA fesztivál; Csillagpont, Magyarország 
Szervező: Erdélyi IKE

13.00 Az IKÉ-től a Vöröskeresztig 
Meghívott: Jakab István (igazgató, Bod Péter Diakóniai és Tanulmányi Központ, Marosvásárhely)
Szervező: Erdélyi IKE

16.00 Színi előadás: „Láthatatlan színház”
Szervező: Erdélyi IKE

18.00 Kiskoncert
Fellép: FIKE Band együttes (Kolozsvár) 
Szervező: Erdélyi IKE

Augusztus 18., Szombat

10.00 Bemutatkozik a Magyar Ifjúsági Tanács (MIT)! (Tusványos, Adj, király, katonát! – ifjúsági vetélkedő, Civilsuli, HUN tábor, Ifjúsági adatbázisok)
Meghívott: Bozsó Imre Lehel (elnök, MIT)
Lovassy Cseh Tamás (alelnök, MIT)
Vadász Szatmári Huba (alelnök, MIT)
Fancsali Barna (alelnök, MIT)
Szervező: MIT

10.00 Színielőadás: „Láthatatlan színház”
Helyszín: IKE KLUB (Bocskai/Avram Iancu tér 15 szám)
Szervező: Erdélyi IKE 

13.00 Használd tudatosan a kolozsvári magyar utcaneveket!
Meghívott: Asztalos Lajos (kolozsvári helytörténész)
Moderátor: Bozsó Imre Lehel (elnök, MIT)
Szervező: MIT

15.00 Színielőadás: A kis gyufaárus lány. 
Előadja: a Szamosfalvi Ifjúsági Csoport
Szervező: Erdélyi IKE

16.30 Stand-up comedy
Fellép: Duma Duó 
Szervező: Erdélyi IKE

17.30 Színielőadás: Karinthy Frigyes: A bűvös szék
Előadó: A kolozsmonostori színjátszó csoport
Szervező: Erdélyi IKE

Augusztus 19., Vasárnap

12.00 Vetített képes előadás az Erdélyi Magyar Ifjak 10 éves történetéről, munkájáról, aktuális programjairól
Meghívott: Sorbán Örs Attila (alelnök, EMI )
Szervező: EMI

14.00 Szélsőséges vagy nemzeti? – erdélyi öntudat
Meghívott: Soós Sándor (alapító elnök, EMI)
György Attila (író)
Moderátor: Bozsó Imre Lehel (elnök, MIT)
Szervező: MIT és az EMI

16.00 Irodalmi Kávéház: beszélgetések „feltörekvő” tehetséges erdélyi magyar fiatalokkal „Slam poetry”
Szervező: EMI

18.00 Gitárest
Szervező: Erdélyi Magyar Ifjak

Állandó programok:
Augusztus 14–19. Fotókiállítások 10–18 óra között.


További programok a MIT szervezésében:

Augusztus 17., Péntek
13.00 Karaván együttes
Helyszín: Farkas utcai színpad
Szervező: MIT

Augusztus 19., Vasárnap
18.00 Ökumenikus ifjúsági istentisztelet
Helyszín: János Zsigmond Unitárius Kollégium udvara
Szervező: FIKE, KEL, LángÓl és az evangélikus egyetemi lelkészség


Mindenkit szeretettel várunk!
Utolsó frissítés ebben a menüpontban: 2013-01-22